Jak probíhají talentovky

9. února 2015 v 20:50 | Jeepy |  Z mého světa

Jak probíhají talentovky

Dobrý večer,
i přes to, že jsem talentovky dělala v lednu, rozhodla jsem se zapátrat ve své paměti a vše do detailů sepsat. Taky jste si určitě mohli všimnout nového dessu, který se teda nemusí zobrazovat správně, díky rozlišení obrazovek vašich PC. No, ale asi se přesuneme k tématu, že?

Talentovky jsem dělala 7.ledna 2015 v Jablonci nad Nisou, na škole SUPŠAVOŠ. Původně jsem se hlásila k oboru Grafického designu. Povinností byly samozřejmě domácí prace, 5-10 kousků. Od prosince jsem mastila jako divá na 11 domácích pracích, dvě z nich jsem dodělala den před talentovkama a ještě jsem si vzala cca. 12 domácek na flashce.
Ráno jsem vstávala v 5:15, abych to všechno stihla. Měla jsem klidnou hlavu, nehodlala jsem se přece stresovat. Bylo to od 7:30, ale na lístečku který mi přišel poštou bylo napsáno 7:00, takže jsme museli vyjet už v 6:10, abychom to stíhali. Zabalila jsem si sváču, domácky, potřeby (kde byla žádaná cidlina), desetikilovou kreslící desku a mohlo se vyrazit. Jeli jsme asi jen 15-20 minut, takže jsme do školy dorazili opravdu brzo. Dorazila jsem do třídy, kde se mělo setkání konat. Čekala jsem asi 10 minut a začali se objevovat děcka. Nejdřív jeden hoch, pak děvče a nakonec jich stejně moc nepřišlo. V 7:00 jsme tam byli asi 4. Moje mamka se se mnou již rozloučila a odfrčela. Za pár minut přišla jedna učitelka a sdělila nám, že nám vytiskly špatný cáry papíru a začíná to od 7:30. Hnili jsme tam teda těch 30 minut v naprosté tichosti, házeli jsme po sobě mrtvé pohledy, ale nikdo neřekl ani slovo. Pak to začalo, byly nám rozdány papírky s číslem a formuláře o famílii. Vše jsem vyplnila a odevzdala, dostala jsem nějakej tajnej kód, kterej doteď nevím, kam patří a číslo 2016 (myslím :D). Tímhle číslíčkem jsem se musela podepsat na všech mých pracích. Dostali jsme ještě od učitelky instrukci, že se máme přesunout do jedné třídy o patro výše. Bylo pro mě hodně těžký se s tou 10 kilovou deskou tahat v jedný ruce. Nikdo mi samozřejmě nebyl ochoten pomoci. Nahoře ve třídě proběhli testy z všeobeckých znalostí a českého jazyka. Nebylo to zas tak těžké, když si dáte na googlu ''Test všeobecných znalostí Scio'', tak je to téměř úplně to stejné, jenom tam na 100% nebude úryvek z knihy od Tolkiena, jako v Scio testě je ;D Všechno jsem stihla - až moc brzo, což mi bylo tak nějak divnó no. Když jsme vše dokončili (na testy už dorazili všechny děcka, mezi nima byla i jedna načuřená prsatka), přesunuli jsme se do pracovních tříd po třech skupinkách.
Prvním úkolem bylo kreslit podle předlohy. To mělo být na tři hodiny. Mě to přišlo až příliš lehké, což je právě ta chyba. Musíte v sobě mít ještě něco, něco, co jsem já holt neměla. Měli jsme tam láhev na cihle omotanou látkou sedíc na trojnožce. Seznámila jsem se s děvčetem Eliškou, která mi slíbila, že si mě přidá na FB, ale hádám, že na to zapomněla. Mezi první úkolem jsme chodili taky na pohovory, kde jsme předkládali ředitelce domácí prace. Z toho jsem byla nehorázně vyklepaná. Jedna polvina komise sedí u stolu a druhá si vezme bokem vaše domácí práce, fotí si je tam a konverzuje o nich. Vy sedíte za stolem na židli, pžed ředitelkou a zodpovídáte její otázky. Fuuh, ještě asi deset minut po tom jsem se klepala, jak tam prohlíželi ty domácí prace na multimediální tabuli, byla jsem sevřená jak vypraný prádlo. O velký přestávce jsme byly se soudružkou Eliškou i v Bille - prej až tam bude příště chtít, mám jí zastavit. První úkol jsme zvládli už v první polovině, ona to docela doflákla, ale pššt, ehrm :D
Druhým úkolem byla kresba zpaměti, čímž bylo naše zadání ''Cyklista projíždějící ulicí mezi domy za slunného dne''. Okej, za tenhle úkol jsem měla plnej počet bodů. Pouze je to hodně časově omezené, pouze 45 minut, což mi vůbec nestačilo. Nakreslila jsem děvče na kole projíždějící SUPSAVOS AVENUE. No, nestihla jsem to vybarvit, jenom vlasy.
Třetím úkolem bylo modelování, což mi moc nešlo. Skoro vůbec, s hlínou jsem pracovala poprvé. Dostala jsem jenom 18 bodů z 30, což není upe k pláči, ale mohlo to bejt lepší. Tenhle třetí úkol měl bejt přesně do čtyř, ale my jsme to měli hotové asi v 14:30, což byl docela velkej problém. Moje mamka mohla přijet až po 15:30. Neměla jsem kredit abych jí zavolala, takže jsem jen napsala sms její kamarádce a radši jí ještě prozvonila. Mojí odpovědí bylo, že mamka hned nasedá na vlak a jede pro mě. Asi 45 minut jsem stála ve vestibulu. Nejdřív jsem tedy byla venku, ale proč, když jsem mohla být vevnitř? Moje mamka okolo 15:30-16:00 opravdu přišla a mohlo se vyrazit. Cestou na vlak jsem jí vyprávěla o celém dni .. no bylo to drama.
A výsledek? No, strašně jsme se bála že mě nevezmou, že jsem to podělala, protože v pátek se objevili na netu výsledku z talentové zkoušky a měla jsem jen 96 bodů. Musela jsem čekat do pondělí, jestli se dostanu nebo ne. Byla jsem vystresovaná jak něco, mamka mi po škole volala výsledek osobně. Měla jsem strach, ale nakonec jsme se dozvěděla, že jsem 7. 8-) 7. na obor designu bižuterie, samozřejmě jsem to hned přijala. Jdu tam i se svou soudružkou ze ZŠ :)

A nyní, trocha mých domácek :D Ať máte pozvednuté sebevědomí.
Tohle je z roku 2012, jenom jsme měla čtvrtku navíc, tak jsem si to různě postříhala a složila z toho tohle :')

Smíšek a Pippin jako štěňátka, můj oblíbenej kousek.

Chevrolet Impala SS, tahle mi trvala skoro nejdýl, Ještěd jí ale předčil. Na tuhle kresbu jsem dostala otázku, jestli je to auto moje. Vysmála jsem se jim.

Tohle jsem dodělala den předtím, byla to rychlovka a moje první zátiší vůbec .__.

OD Ještěd. Největší pranice, dodělala jsem jí na poslední chvíli. Tenhle obchoďáček je mrška. Vidíte ty parkety? ty trubky? prostě .. ještě jsem toho dost vynechala, jako třeba stánky s občerstvením. Taky se mi stala nehoda, že jsem na to vyflusla červenou vodovku, vypadalo to pak dost neupraveně(je to tam hore v rohu). Na tohle jsem dostala hodně otázek, hlavně mě teda zarazilo ''Jak jste přišla k té kresbě Ještědu?'' moc jsem to nepochopil :D V klidu jsem odvětila, že jsem to nakreslila z fotky.

Cácorka, původně to bylo prázdný, ale pak jsem to trošku vylepšila těma barvičkama.

Border kolie, inspirovala jsem se jednou kresbou z DA

Anonymní fretečka u jezera, v lese, pod stromama. No byla to zábava kreslit.

Peregrin Bral, Pippiňáček. Kreslila jsem to podle kresby, protože jsem člověka hobita, kreslila zcela poprvé. Docela se mi to povedlo, na to, že je to můj PRVNÍ portrét ;D ale hodně bych změnila, hlavně to, abych to nekreslila podle kresby, ale fotky. Achich ach, příště to bude lepší.

Tak snad vám článek trochu pomohl či zvedl sebevědomí. Za mě, na přípravku jsem nechodila, ale dozvíte se tam hodně věcí a možná tam najdete právě to něco, co mě zrovna chybělo. Musí to být právě něco .. něco, no, kdybych tak věděla. Já to nenašla, ale doufám, že mi tahle škola pomůže to něco najít, to něco, co za tím vším je.

Klidně mi položte nějakou otázku, odpovím, jak nejlépe budu moci.

Vaše Jeeperka :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména | E-mail | Web | 15. února 2015 v 19:13 | Reagovat

Fíha! Dokonalý článek. Miluji Tvůj styl psaní :3
Design je moc hezký, takový netradiční s příjemnýma barvičkama :) Moc se povedl.
Máš moc hezké práce, nedivím se, že Tě za ně vzali :3
Ten první se mi moc líbí, miluju takové 'rozdělené obrázky' nevím, jak to nazvat :D
A ty ostatní... woah! x3
U mě talentovky probíhali poslední týden před začátkem školy :D Všichni si mysleli, že půjdu ještě na gympl, ale... změna nom :D
Vše to začalo, když jsem byla na prázdninových dílnách od mojí školy, učiteli se zalíbila moje práce a zkrátka mě na tu školu chtěl. Celé léto jsem váhala a nakonec to zkusila.
Pohovor u ředitele byl celkem sranda :D úplně si na to pamatuju. "Tak vy máte trojku z chemie?"
"No... mě to nikdy moc nešlo."
"Mě taky ne, tak jsem ji u nás na škole zakázal." :D A skutečně chemii nemáme :D
No, ten učitel, co mě tam chtěl byl i u zkoušek, to bylo taky docela funny, protože mě posadili před pc a já v té době s digitáální tvorbou ještě moc neuměla.
"Ona ráda kreslí lvíčky." Řekl učitel mému budoucímu třídnímu. "Tak ji dáme lvíčky." Řekl a já jsme byla šťatsná jak blecha. Nakonec to nebyli lvíčci, ale přinesl mi výtisk ze staré verze knihy džunglí. Text byl jak ze středověku a pochopila jsem z toho jen, že tam jsou tygři a vlci. Tak jsme zrkátka nakreslila tygříky a vlčíky :D
Taky sem to nestihla vybarvit. No a taky sem měla štos domácích prací, který, když se ohlídnu zpět... to byla hrůza! :D
Nakonec mě vzali nom :3
Promiň, za dlouhý komentář :/

2 Jeeperka Jeeperka | Web | 19. února 2015 v 12:58 | Reagovat

[1]: Jů, to by se mi líbilo, kreslit podle psané předlohy :D Jsem ráda že ses pro uměleckou nakonec rozhodla, já jsem na to právě spolíhala až moc a kdybych se tam nedostala, nevěděla bych, co dál :D

3 Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména | E-mail | Web | 19. února 2015 v 19:02 | Reagovat

[2]: Tak u mě to byl takový risk no :D Jsem ráda, že jsi tam Ty :P

4 Wormely Wormely | 17. března 2015 v 19:05 | Reagovat

Fakt boží! I když u tebe se člověk ani nemůže divit, když ví, jakej jsi boss ;D

5 Jeeperka Jeeperka | Web | 27. března 2015 v 23:03 | Reagovat

[4]: Jsem sice nadšena, že si to o mě stále myslíš, ale bohužel, nejsem a ani se k tomu neblížím :)

6 Wormely Wormely | 16. dubna 2015 v 20:13 | Reagovat

[5]: mě se to líbí :33 pro mě jo :o hehe >:3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama